A probiotikumok olyan velünk élő, a bélflórát alkotó egysejtű mikroorganizmusok, hasznos baktériumok, melyek feladata a bélflóra egyensúlyának fenntartása, az immunrendszer egészséges állapotának megőrzése, a vitaminok és tápanyagok felszívásának elősegítése a bélfalon át. A probiotikumok fertőzés hatására kipusztulhatnak, illetve gyógyszerek szedésekor, ezért kívülről kell pótolni kell őket.
Mikor szedjünk probiotikumot?
Nemcsak testünk külső felszínén, például a bőrünkön élnek velünk egysejtűek százai, hanem a testünkön belül is megtalálhatóak a mikroorganizmusok: baktériumok, gombák, vírusok. Ezek egy része betegséget okozhat, ha elszaporodik, mások viszont védelmet nyújtanak káros társaikkal szemben. Ilyenek a bélrendszerünk lakói is, a probiotikumok, melyek az immunrendszer részeiként fontos feladatokat látnak el. A probiotikumok prebiotikumokkal táplálkoznak, vagyis rostszerű anyagokkal.

A probiotikumok a tanulmányok és kutatások szerint: hozzájárulnak a normál vérnyomáshoz, meglétük javítva a hüvely mikroflóráját, befolyásolják a csontok állagát, sűrűségét, megelőzik és gyógyítják a gyulladásos betegségeket.
Ha valamilyen fertőzés lép fel, pláne ha arra antibiotikumot kell szednünk, akkor nemcsak a káros egysejtűek, hanem a probiotikumok is kihalhatnak. Ilyenkor az emésztés is felborul, lassabb a gyógyulás, hasmenés lép fel, levertek leszünk.
Equilibra termékek »
Equilibra termékek »

Címkék:

equilibra